Mezzana

Mezzana - turystyczna miejscowości w Val di Sole, leżącej u stóp pasma górskiego Marilleva. Mezzana leży w regionie Val di Sole - czyli -Dolinie Słońca” w północno - wschodniej części Włoch, około 250 km od Mediolanu, 70 km od Trentino, i ponad 1000 km od granicy z Polską w Cieszynie. Najważniejszą cechą stacji narciarskiej Marilleva 900 jest połączenie z ośrodkiem Madonna di Campiglio poprzez Marillevę i Folgaridę. I tym samym z innymi regionami tworzy jeden z największych ośrodków narciarskich na świecie - SKIRAMA z ponad 380 km tras i ponad 140 wyciągami narciarskimi. Trasy narciarskie są zarówno dla narciarzy jak i dla snowboardzistów. Marilleva posiada bardzo gęstą siatkę armatek śnieżnych, dzięki którym można zaśnieżyć większość tras narciarskich w kilka dni. W samej miejscowości Marilleva 90 znajduje się  parking, stacja wyciągów narciarskich, trasy narciarskie. Marilleva 900 leży około 500 m od miejscowości Mezzana, stąd jest to doskonałe położenie, zarówno pod względem nart, jak i również życia wieczornego: restauracje, bary itp.

Mezzana to malownicze górskie miasteczko położone pomiędzy Parkiem Narodowym Stelvio (doliny Val di Peio i Val di Rabbi) a Parkiem Naturalnym Adamello Brenta (Dimaro, Folgarida i Madonna di Campiglio), w samym sercu doliny Val di Sole. Miejscowość przylega do Marilleva 900, a zaledwie kilka kilometrów dzieli ją od Marilleva 1400, Madonna di Campiglio i przełęczy Passo del Tonale.

Znajdziemy tu wszystkie niezbędne punkty usługowe, sklepy i miejsca, w których można spędzić wolny czas. Do dyspozycji naszych gości przygotowaliśmy rozległy, zatopiony w zieleni park zabaw, 35 kilometrową trasę rowerową biegnącą wzdłuż rzeki Noce, liczne szlaki turystyczne o rożnych stopniach trudności, dostosowane także do kondycji dzieci i starszych osób, ośrodki odnowy biologicznej, baseny i siłownie. Nasi animatorzy dbają o to, aby rodziny i dzieci spędziły tu idealne wakacje. Aby nikogo nie dopadła tu nuda, organizowane są zabawy, wieczorne festyny i imprezy: konkursy tańca dla dzieci, grzybobrania, wycieczki na farmę, nordic walking i wiele innych. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies - korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Możesz zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia w swojej przeglądarce internetowej.