Marilleva 900

Marilleva 900 - miejscowość narciarska leżąca na wysokości 900 m n.p.m. zabudowana kilkoma kompleksami narciarskimi bezpośrednio przy wyciągach i trasach narciarskich. Marilleva 900 należy do gminy Mezzana, turystycznej miejscowości w Val di Sole, leżącej u stóp pasma górskiego Marilleva. Marilleva 900 leży w regionie Val di Sole - czyli -Dolinie Słońca” w północno - wschodniej części Włoch, około 250 km od Mediolanu, 70 km od Trentino, i ponad 1000 km od granicy z Polską w Cieszynie. Najważniejszą cechą stacji narciarskiej Marilleva 900 jest połączenie z ośrodkiem Madonna di Campiglio poprzez Marillevę i Folgaridę. I tym samym z innymi regionami tworzy jeden z największych ośrodków narciarskich na świecie - SKIRAMA z ponad 380 km tras i ponad 140 wyciągami narciarskimi. Trasy narciarskie są zarówno dla narciarzy jak i dla snowboardzistów. Marilleva posiada bardzo gęstą siatkę armatek śnieżnych, dzięki którym można zaśnieżyć większość tras narciarskich w kilka dni. W samej miejscowości Marilleva 90 znajduje się  parking, stacja wyciągów narciarskich, trasy narciarskie. Marilleva 900 leży około 500 m od miejscowości Mezzana, stąd jest to doskonałe położenie, zarówno pod względem nart, jak i również życia wieczornego: restauracje, bary itp.

Marilleva 900 rozciąga się wzdłuż strumienia Noce, w niewielkiej odległości od Mezzana, dzięki czemu można także korzystać z całej oferty sąsiadującej miejscowości. W 1993 roku odbyły sie tutaj Mistrzostwa Świata w Kajakarstwie i nadal można tu znaleźć doskonałe warunki, z roku na rok coraz lepsze, do uprawiania wielu dziedzin sportu.

Do Marilleva 900 można dojechać Koleją Trentino Trasporti “Dolomiti Express”, która łączy całą dolinę Val di Sole, Val di Non, aż do miasta Trydent.

Znajdziemy tu doskonałe warunki latem dla rowerzystów “Treno + bici” i zimą dla narciarzy “Treno + sci”.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies - korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Możesz zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia w swojej przeglądarce internetowej.